Splav 13.6.2020

Kto môže ísť na splav
Môže sa zúčastniť každý kto sa nebojí a môže byť samozrejme začiatočník a aj skúsený. Treba si však uvedomiť, že to nie je len sadnem a idem, sem tam treba použiť aj pádlo 🙂 . Každý účastník splavu ak vyžiada obdrží záchrannú vestu, vesty mám pripravené aj pre menšie deti, treba mi povedať.

Čo si mám zobrať so sebou
Je potrebné si uvedomiť, že idete na vodu v kánojke. Treba sa obliecť športovo a podľa počasia. Na nohy obuv ktorá neodpláva. Sandále, tenisky, obuv do vody.
Treba si zobrať aj suché veci na prezlečenie po ukončení splavu, mobily, fotoaparáty, atď treba zabaliť do vodotesných obalov. Nezabudni, že treba rátať aj so zmenou počasia  Na vode sa neskryjete pred slnkom ani otravným hmyzom, preto sú vhodné: čiapka, slnečné okuliare, opaľovací krém prípadne repelent.
Vždy je možnosť, že sa prevrátite a to aj u najskúsenejších vodákov, preto je dôležité všetko zbaliť do vodotesných obalov a tie pripevniť o loď.

Loď a jej výbava
Na splav použijeme plastové kánojky a každý dostane pádlo, Nezabudnite si zobrať vrece do ktorého vložíte veci na prezlečenie.

Kde môžeme štartovať a kde končiť
Na začiatku splavu dostanete krátku inštruktáž, aby ste sa vedeli orientovať na vode. Štart bude pred obcou Lúka kúsok pod diaľničným mostom (dobrý prístup k vode autom) Koniec splavu bude cca po 11km v lodenici v Piešťanoch, kde aj vyložime loďky naspäť do hangáru.

Proviant a pitný režim
Splav bude trvať cca 2-3 hodinky, tak nezabudnúť na pitie a nejaké občerstvenie. Na nami splavovanom úseku nie sú žiadne bufety, iba ak by ste si vypýtali od nejakých rybárov, prípadne od opalovaniu chtivých dievčiniec, no to nemôžem zaručiť 🙂

Stretnutie podľa počtu v lodenici v PN v sobotu 13/6 o 9:00am

Prosím hláste účasť a počet do komentárov.

5 thoughts on “Splav 13.6.2020

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *