História

Písal sa rok 2006, keď náhoda spojila trojicu chalanov – Jozefa, Petra, Juraja a začal sa budovať hokejový tím, zložený z bývalých aktívnych hráčov a amatérskych nadšencov. Zakladateľom tímu sú Juraj Čechvala, Jozef Drápal a Peter Blaho, ktorí začali hrávať v Bratislave. Po asi šiestich mesiacoch začali budovať hokejový tím v Piešťanoch, kde dali dohromady perfektnú partiu chalanov, ktorá má momentálne 19 stabilných hráčov. Spoločne, ako tím vymysleli názov a grafiku klubu. To už mali za sebou prvé spoločné tréningy a začali snívať svoj hokejový sen….

Chlapci sa po prvých spoločných ľadoch na piešťanskom Zimnom štadióne rozhodovali, že si prenajmú ľadovú plochu a na pravidelnej týždennej báze budú nielen hrať, ale povenujú sa hokeju i tréningovo. Aby tomu dali punc skutočného hokejového tímu, zadovážili si tréningové rozlišovacie dresy a ich tréningy to posúva podstatne ďalej.

Po prvých skromných začiatkoch si ich všímajú už fungujúce amatérske tímy a začínajú vyzývať Ružových panterov na vzájomné duely, ktoré celý tím ešte viac spájajú a posúvajú hokejovo ďalej. Organizujú prvý spoločný team-building, kde dohodnú organizáciu klubu a interné funkcie. Z klubu sa stáva organizovaná skupina s disciplínou….

Na základe energie, ktorú Ružoví panteri do hokeja dávajú a ktorú im hokej vrchovato vracia, rozhodujú sa, dať si ušiť klubové dresy. Prvými sú ružové s klubovou grafikou = Ružový panter, derúci sa na svet. Panter s neobyčajnou energiou a svojim snom.

V roku 2007 idú na svoj prvý amatérsky hokejový turnaj do Ružomberka.

Ako to v živote býva, prišla ďalšia náhoda. Do Piešťan prichádza na svoj pravidelný kemp Letecký hokejový klub z Plzne a hľadá na svoje tréningy sparing-partnera.. A kontaktuje práve Ružových panterov, pre ktorých sa touto príjemnou náhodou stáva Letecký hokejový klub z Plzne družobným klubom. Vzápätí odchádzajú Ružoví panteri na sústredenie do Plzne, kde si okrem hokeja užívajú i skvelé nefalšované plzenské pivo a začínajú premýšľať, že sa treba posúvať ďalej.

Dávajú si šiť druhé klubové dresy, kde hlavnou farbou ostáva stále ružová, avšak na silnom čiernom podklade. Prichádzajú s myšlienkou organizovania amatérskeho hokejového turnaja v Piešťanoch. Tak vzniká PANTHER – GORAL CUP, nultý ročník, ktorého sa zúčastňujú štyri mužstvá : TA3, SME, Letecký hokejový klub z Plzne a Ružoví panteri. Na tomto turnaji už silnie i väzba medzi Ružovými partnermi a p. Laiferom (manager ŠHK 37 Piešťany), ktorý sa výraznou mierou podieľa na úspechu turnaja – PANTHER GORAL CUP, čo posúva celý klubu Ružových panterov vpred.

Chlapci neustále trénujú, hrajú, bavia sa hokejom i mimo neho. Organizujú team-buildingy a dostávajú pozvánku na Amatérsky hokejový turnaj do PLZNE – Třemošná, kde sa stretajú s tímami TA3, SME, Leteckým hokejovým klubom – stíhači, a Leteckým hokejovým klubom – vrtuľníkari, ktorého sa stávajú aj celkovým víťazom.

Po úspešnom turnaji v Plzni chlapci začínajú pracovať na svojej vlastnej webovej stránke www.pinkpanther.sk a po čase sa opäť stretajú s chalanmi z Leteckého hokejového klubu z Plzne na ich pravidelnom augustovom sústredení v Piešťanoch, kde začínajú organizovať prvý ročník PANTHER CUP-u v Piešťanoch 10.04.2010 – 11.04.2010